Piszę od czasu do czasu. O tym, co mnie interesuje.
A interesują mnie różne sprawy…

Po pierwsze – piszę o edukacji, a szczególnie o funkcjonowaniu rodziców w szkole i z ich (rodziców) punktu widzenia patrzę na edukację. Najczęściej w tej kategorii pojawiają się teksty będące odpowiedziami na wokółedukacyjne pytania, które otrzymuję (e-mailowo, podczas szkoleń, na FB). Poza tym komentuję coraz częściej to, co się dzieje w związku z reformą edukacji czy nauczaniem zdalnym – no bo trudno się powstrzymać…

Po drugie – interesują mnie sprawy osób z niepełnosprawnością. Szczególnie dzieci, szczególnie z zespołem Aspergera. Zapisuję więc opowieści ich rodziców. Czasem są to historie nie do wiary, choć zawsze (niestety) z życia wzięte. Na razie zawiesiłem ten dział na blogu – do czasu wydania dwóch książek na ten temat.

Po trzecie – moją pasją od dłuższego czasu jest obserwowanie ludzi w tramwajach, autobusach i w metrze. To na podstawie tych obserwacji powstają niedługie historyjki. Zachęcony przez znajomych zbieram je, komentuję – mam nadzieję, że już niedługo złożą się na książeczkę, którą roboczo, nieco żartobliwie zatytułowałem „Jedenastka. Miniatury z socjologii transportu zbiorowego”.

Po czwarte – czasem coś skrobnę o sektorze pozarządowym, wolontariacie itp.

 

Miłego czytania! 🙂

Grzegorz Całek
g.c [małpka] onet.pl
profil FBprofil academia.edu | profil researchgate.net | profil ORCID