Piszę od czasu do czasu. O tym, co mnie interesuje. A interesują mnie głównie cztery sprawy.

Po pierwsze – piszę o edukacji, a szczególnie o funkcjonowaniu rodziców w szkole i z ich (rodziców) punktu widzenia patrzę na edukację. Najczęściej w tej kategorii pojawiają się teksty będące odpowiedziami na pytania, które otrzymuję (e-mailowo, podczas szkoleń, na FB), a dotyczące problemów związanych z radami rodziców.

Po drugie – interesują mnie sprawy osób z niepełnosprawnością. Szczególnie dzieci, szczególnie z zespołem Aspergera. Zapisuję więc opowieści ich rodziców. Czasem są to historie nie do wiary, choć zawsze z życia wzięte…

Po trzecie – piszę o sprawach związanych z III sektorem. A więc o organizacjach pozarządowych, wolontariacie, organizacjach pożytku publicznego i 1%, o PR w NGOs.

Po czwarte – moją pasją od jakiegoś czasu jest obserwowanie ludzi w tramwajach i autobusach. To na podstawie tych obserwacji powstają niedługie historyjki. Zachęcony przez znajomych zbieram je, komentuję – mam nadzieję, że już niedługo złożą się na książeczkę, którą roboczo, nieco żartobliwie zatytułowałem „Jedenastka. Miniatury z socjologii transportu zbiorowego”.

Miłego czytania! 🙂
GC